Forum taniec orientalny Strona Główna

 Poznań: Warsztaty tańca Kathak i Bollywood z Lakshmi (4-5.06

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ivoree




Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Czw 11:50, 14 Kwi 2011    Temat postu: Poznań: Warsztaty tańca Kathak i Bollywood z Lakshmi (4-5.06

Witajcie,
Serdecznie zapraszam na dwudniowe warsztaty tańca hinduskiego Kathak i Bollywood z Lakshmi - Magdaleną Niernsee 4 i 5 czerwca 2011.

4 czerwca
15.00-17.00 Warsztaty „Zakochaj się w tańcu Kathak” I cz.
17.30-19.30 Warsztaty Bollywood, choregrafia do utworu „Teri ore” lub „Ringa Ringa” I cz.

5 czerwca
10.00-12.00 Warsztaty „Zakochaj się w tańcu Kathak” II cz.
12.30-14.30 Warsztaty Bollywood, choregrafia do utworu „Teri ore” lub „Ringa Ringa” II cz.

Koszt warsztatów:
Warsztat Kathaku dwa dni: 85 zł
Warsztat Bollywood dwa dni: 85 zł
Obydwa warsztaty dwa dni: 140 zł płatne do 25 maja, po tym terminie 160 zł
Miejsce: Joga i taniec nad Muzą, ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu
Zgłoszenia: [link widoczny dla zalogowanych]

Warsztat „Zakochaj się w tańcu Kathak...”
Kathak, taniec z północy Indii, dawny taniec dworski, obecnie rozpowszechniany w teatrach całego świata w formie klasycznego repertuaru oraz w fuzjach z różnymi rodzajami tańca. Kobiety tańczą w szerokich spódnicach, lenghach, lub stylizowanych na modę z okresu mughal sukienkach. Głowa okryta jest welonem. Mężczyźni w kurta-salwar, długiej tunice i zwężanych spodniach. Charakterystyczne są szybkie obroty, wirtuozeria pracy stóp wytupujących skomplikowane formy rytmiczne, podkreślane dźwiękiem dzwonków owiniętych wokół kostek, ekspresja gestów rąk i twarzy w czasie ilustrowania tańcem pieśni, jak również improwizacje na scenie.
Kathak można zobaczyć w indyjskich filmach (np., Devdas, Anarkali, Umrao Jaan).

Dlaczego można się zakochać w tej technice?
Jest to ciągła zabawa, rytmem, gestem, spojrzeniem, tupnięciem, małym ruchem nadgarstka... Kombinacje rytmiczne są nieskończenie różnorodne, tancerz jest tutaj jednocześnie muzykiem i dyrygentem. A przede wszystkim, można w tym tańcu opowiedzieć każdą historię, zilustrować małą codzienną kłótnię na ulicy, jak i scenę, kiedy Kryshna drażni się z Radhą, może być formą modlitwy, lub dotyczyć abstrakcyjnych pojęć, takich jak przestrzeń, przemijanie, współczucie.
Każdego dnia po lekcji z moim Guru Jai Kishan Maharejem, czuję się zadziwiona jak wiele barw ma ten taniec, jak wiele można nim wyrazić, a przede wszystkim ile nauczyć o swoim ciele, sposobie wyrażania emocji, kontrolowania gestów i mimiki.

Na warsztatach z tej techniki, chciałabym się przede wszystkim podzielić moim doświadczeniem i pozwolić uczestnikom zakochać się w nim również...Smile (Warsztat dla obu płci, bez ograniczeń wieku i umiejętności)
Warsztat obejmie;
- praca rąk, podstawowe ćwiczenia
- niezbędne wprowadzenie w rytmikę
- ekspresja twarzy i gestów
- różne rodzaje chodów w tańcu z jednoczesnym opowiadaniem, przedstawianiem sytuacji czyli ghat bhaav i ghat nikas.

Dla Bollywood - do wyboru dwie piosenki:
- z filmu „Slumdog” „Ringa, ringa” - zmysłowa, bazująca na pracy bioder i niektórych elementach Kathaku choreografia dla średnio i dla zaawasonsowanych, z możliwością dopasowania do poziomu grupy
- lub „Teri or” z filmu „Singh is King” - liryczna, spokojna w tempie kompozycja do pięknej poezji, bazująca na elementach Kathaku, w różnych wersjach dopasowanych do poziomu grupy.
Obie choreografie autorskie.

Lakshmi - Magdalena Niernsee - Od 2001 roku dzieliła swoje życie na Polskę i Indie, ucząc się u źródeł tańca świątynnego Bharatanatyam oraz dworskiego Kathak i promując sztukę indyjską w Polsce. Założycielka szkoły i zespołu Alapadma (www.indiandance.pl), jednocześnie nauczycielka i choreograf. Praktykuje jogę, ćwiczyła Kalaripayattu (sztuka walki), uczy się śpiewu i gry na pakhawaj. Od 2009 mieszka i studiuje w New Delhi. Obecnie stypendystka ICCR i studentka pierwszego roku trzyletniego kursu dyplomowego w państwowej szkole Kathak Kendra, pod opieką Guru Jai Kishan Maharaj (styl Lucknow gharana).
Występowała na wielu scenach w Polsce i w Indiach (festiwale, eventy promocyjne i komercyjne) w polskich programach telewizyjnych („Jaka to melodia”, „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, Gala Animacji Polskiej, serial „39 i pół”). Posiada wieloletnie dośwadczenie pedagogiczne i choreograficzne (Szkoła tańców indyjskich Alapadama, Szkoła Tańca Riviera, Studio Teatru Tańca „Nie Tylko Flamenco”, liczne warsztaty róznych miastach Polski.

[link widoczny dla zalogowanych]

Zapraszamy!!! Smile
Pozdrawiam,

Kasia Komin
Agencja Twórcza OLE!
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum taniec orientalny Strona Główna -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gBlue v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin